Votojnë zviceranët, ndodhi e papritura për Granit Xhakën

Futboll

Votojnë zviceranët, ndodhi e papritura për Granit Xhakën

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:37
Xhaka

Tifozët zviceranë janë duke kërkuar që Granit Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit.

Gazeta më e madhe zvicerane, "Blick" ka bërë një sondazh me pyetjen se a duhet të vazhdojë Xhaka si kapiten i helvetikëve.

69% e respondentëve kanë qenë të mendimit se Xhakës duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit.

Image

25% e tyre kanë votuar që Xhaka të jetë ende kapiten, kurse shtatë përqind nuk kanë pasur përgjigje.

Deri tani 36 mijë e 837 votues kanë marrë pjesë

Granit Xhaka është lojtari kyç i Zvicrës dhe konsiderohet si njëri prej futbollistëve më të mirë në histori të helvetikëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat