​Botërori rikthehet fuqishëm, sot mësohen dy gjysmëfinalistët e parë

Futboll

​Botërori rikthehet fuqishëm, sot mësohen dy gjysmëfinalistët e parë

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Kampionati Botëror o futbollit që po zhvillohet në Katar rikthehet sot pas një pauze dy ditore me dy ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Në fakt sot do të mësohen dy gjysmëfinalistët e parë të këtij kompeticioni, raporton KosovaPress.

Nga ora 16:00, në “Education City Stadium” do të ballafaqohen Kroacia me Brazilin, një sfidë kjo që premton spektakël duke pasur parasysh stilin e lojës që e aplikojnë.

Brazili do të jëtë në këtë ndeshjes ma Jesus, Telles dhe Alex Sandro për shkak të lëndimeve, kurse te Kroacia mungojnë Sosa dhe Stanisic.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet në mbrëmje, përkatësisht nga ora 20:00. Në “Lusail Iconic Stadium” Holanda do të ballafaqohet me Argjentinën.

Lautaro Martinez, Papu Gomez dhe De Paul nuk do të jenë në gjendje ta ndihmojnë Messin me shokë për shkak të lëndimeve, kurse te Holanda mungon vetëm Sefan De Vr

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat