E mundën Egnatian me përmbysje, Hallaçi: Kemi prodhuar gjithmonë futboll

Futboll

E mundën Egnatian me përmbysje, Hallaçi: Kemi prodhuar gjithmonë futboll

Më: 26 janar 2023 Në ora: 15:19
Hallaçi

Egnatia nuk po arrin të kthehet te rezultatet pozitive dhe këtë herë ka humbur në shtëpi përballë Kukësit me shifrat 1-2.

Ekipi i Duros duket i goditur psikologjikisht dhe vazhdimisht po i lehtëson punën kundërshtarëve.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Fernandos në minutën e 34 falë ekzekutimit të saktë të 11-metërshit.

Por një minutë përpara se ky gol të shënohej, Atanda u tregua fantastik me ndërhyrjen që i mohoi golin Barbosës, pasi ky i fundit e kishte kaluar portierin.

Kështu ndeshja po shkonte në favor të Egnatias dhe Kukësi nuk po krijonte mundësi të pastra.

Por një predhë e lëshuar nga Ndreca në të 71, u ndihmua nga devijimi i Malotës, me topin që u shty në rrjetë.

Në minutën e 87 ishte afrimi i ri i merkatos së dimrit, mesfushori Delimedjac që lëshoi një gjuajtje të fortë duke gjetur cepin e rrjetës.

Hallaci: “Këtu nuk ka asnjë ndeshje të lehtë, sidomos për ne.

Kemi folur shumë me ekipin që në humbje e fundit ne kemi luajtur futboll, fatin e kishim kundër.

E pësuam nga një gabim në mbrojtje.

Flasim vazhdimisht me mbrojtësat që të mos bëjnë ndërhyrje të tilla në zonë, është e pafalshme, lojtari i Egnatias nuk po rrezikonte në atë moment. I thashë ekipi që të besoj deri kur të vërshëllejë arbitri.

I thashë lojtarëve që nuk dua festë pasi jemi ende në zonën e ftohtë. Kjo skuadër ka prodhuar gjithmonë futboll, unë e kam thënë. Këtu ka cilësi dhe lojtarë me kualitet”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat