Shtutgarti kërkon Ademin, por Dinamo nuk i jep leje

Futboll

Shtutgarti kërkon Ademin, por Dinamo nuk i jep leje

Nga: K. G. Më: 27 janar 2023 Në ora: 15:14
Ademi

Përfaqësuesi maqedonas, shqiptari Arijan Ademi, ka ofertë nga Bundesliga, por Dinamo e Zagrebit nuk dëshiron që t’i japë dritën e gjelbër për një transferim. 

Drejtuesit e Dinamos, kanë bërë të ditur se nga “Maksimir” mund të largohet vetëm portieri Dominik Livakoviç dhe askush tjetër.

Ademi ka paraqitur kërkesë për transferimin e tij pas mosmarrëveshjeve me trajnerin Ante Çaçiq, por pas një bisede me njerëzit kryesorë në klub është vendosur që shqiptari të qëndrojë në Dinamo. 

Ademi ka pasur ofertë nga Adana, një klub nga Arabia Saudite, është folur edhe për Valencian, por Dinamo ka theksuar se kapiteni nuk do të largohet.

Kësisoj dështon oferta Shtutgartit dhe rasti që Adem të paktën këtë sezon të luajë në Bundesligë.

Dinamo kanë bërë të ditur se janë duke përgatitur kontratë të re për Ademin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat