Dortmundi dëshiron ta bëjë Bellinghamin lojtarin me pagën më të lartë

Futboll

Dortmundi dëshiron ta bëjë Bellinghamin lojtarin me pagën më të lartë

Më: 27 janar 2023 Në ora: 16:05
Jude Bellinghami

Borussia Dortmund po bën përpjekje që ta mbajë Jude Bellinghamin në skuadër.

Për anglezin interesimi nga skuadra të ndryshme është shumë i madh.

Ekipi gjerman, Dortmund do të synojë t’i japë kontratë të re Bellinghamit.

Ata duan që ta bëjnë talentin futbollistin me pagën më të lartë në klub.

Shuma që Dortmundi po ia ofron është 15 milionë euro në vit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat