Vieri vlerëson lart punën e Igli Tares: Është shumë i mirë në merkato

Futboll

Vieri vlerëson lart punën e Igli Tares: Është shumë i mirë në merkato

Më: 28 janar 2023 Në ora: 13:52
Tare

Lazio ka qenë një temë diskutimi për Kristian Vierin në kanalin e tij në platformën “Twich,“ “Bobo TV“. Ish-futbollisti i njohur ka vlerësuar punën e bërë nga Lotito dhe Igli Tare.

Vieri shprehet se drejtori sportiv shqiptar ka bërë një punë të mirë në merkato, duke i dhënë mundësinë klubit të mos përfundojë në gjendjen e Juventusit, që u dënua me heqjen e 15 pikëve nga renditja.

“Gjithmonë e mas.akroj, them që ai nuk shpenzon kurrë as një euro. Por ai ka qenë te  Lacio për 20 vite de nuk ka asnjë euro borxh. Ai merr lojtarë që Lacio mundet t’i marrë.

Tani po shikon preblemet e Juventusit. Lotito punon mirë. Tare është shumë i mirë në tregun e transferimeve.

Ka punësuar një trajner që punon mirë dhe e bën ekipn të luajë mirë. Lacio i luan këto ndeshje me lojtarë normal, në kuptimin që nuk i paguan nga 70 milionë euro”, ka thënë Bobo Vieri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat