Skandali plas te Bullgaria me zyrtarin e lartë

Futboll

Skandali plas te Bullgaria me zyrtarin e lartë

Më: 28 janar 2023 Në ora: 15:44
Skandali plas te Bullgari

Një skandal i madh ka plasur në Bullgari.

Drejtori i ekipeve kombëtare, Georgi Ivanov, ka dhënë një deklaratë të fortë që ka pasur shumë polemika.

Ivanov shfaq racizmin e tij dhe shprehet se asnjë lojtarë i huaj nuk do të jetë pjesë e Kombëtares së Bullgarisë.

“Një lojtar që nuk ka lë*urë të bardhë nuk do të luajë për Kombëtaren.

Nuk do të luajnë as ata që kanë marrë nënshtetësinë. Në Kombëtaren e Bullgarisë duhet të luajnë vetëm bullgarët.

Sa të jem unë këtu, Bullgaria nuk do të ketë asnjë lojtar me pasaportë të huaj dhe me ngj*rë tjetër lë*ure”, tha Ivanov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat