​Messi pendohet për sjelljet ndaj Van Gaal në Botëror

Futboll

​Messi pendohet për sjelljet ndaj Van Gaal në Botëror

Më: 31 janar 2023 Në ora: 09:21
​Messi pendohet për sjelljet ndaj Van Gaal në Botëror

Argjentina e udhëhequr nga Lionel Messi fitoi Kupën e Botës, duke mposhtur kampionët në fuqi Francën në finale me penallti. Në atë që ishte triumfi i parë i Messit në Kupën e Botës në tentativën e 5-të, ylli argjentinas mori shumë lavdata për paraqitjet e tij.

Por, para finales, Messi u kritikua edhe për mënyrën se si u soll pas ndeshjes çerekfinale me Holandën. Ai u soll keq me trajnerin holandez Louis van Gaal dhe sulmuesin Wout Weghorst, Messi tani ka pranuar se nuk i pëlqen ajo që bëri në atë kohë.

“Nuk e kam menduar, doli në moment”, tha Messi teksa foli për incidentin që përfshin Ëeghorst në një intervistë me emisionin radiofonik “Perros de la calle”.

7-herë fituesi i Topit të Artë tha se shokët e skuadrës e informuan atë për atë që trajneri i Holandës Van Gaal kishte thënë për ta. Mes gjithë tensionit të lojës, Messi përfundoi duke humbur gjakftohtësinë, por nuk e kishte menduar të bënte gjëra të tilla.

"Unë dija gjithçka që ishte thënë para ndeshjes, atë që ai [Van Gaal] kishte thënë. Madje disa nga shokët e mi të skuadrës më thoshin 'A e pa se çfarë tha ai' me qëllim. Tani nuk më pëlqen ajo që kam bërë, nuk më pëlqen. Por ato janë momente tensioni, nervozizmi të madh dhe gjithçka ndodh shumë shpejt.”, shtoi më tutje argjentinasi.

Më tej në intervistë, Messi tha gjithashtu se do të kishte dashur që t'i dorëzohej trofeu i Kupës së Botës nga legjenda e ndjerë e Argjentinës, Diego Maradona.

“Do të kisha dashur që ai të ma jepte trofeun e Kupës së Botës, ose të paktën t’i shihte të gjitha këto.”, tha në Messi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat