Vllaznia - Kukësi, publikohen formacionet zyrtare

Futboll

Vllaznia - Kukësi, publikohen formacionet zyrtare

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 15:34
Vllaznia - Kukësi, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshja mes Vllaznisë dhe Kukësit është shumë e rëndësishme për fatin e dy skuadrave.

Shkodranët duan të kapin ekipet që kanë më lart në renditje për t’u bërë protagonistë në luftën për titull.

Ndërkohë, kuksianëve u duhet fitorja për t’u larguar edhe më shumë nga fundi i klasifikimit.

Shkodranët shfaqen përsëri me Balajn si pikë referimi në sulmin e ekipit, ndërkohë, Hallaçi nuk ka Barbosa, por do të provojë sulmin e shpejtë me Bashën dhe Ovusun.

FORMACIONET ZYRTARE

VLLAZNIA: Zogoviç; Smajli, Shehi, Gurishta, Hakaj; Jonuzi, Alivoda, H.Marku; Mala, Balaj, A.Hoxhaj.
Trajner: Mirel Josa

KUKËSI: Halimi; Lamçe, Bytyçi, Ebert, Ndreca; Sh.Taipi, Mbarak, Delimexhaç; Basha, Gj.Taipi, Ovusu
Trajner: Rrahman Hallaçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat