Anglia shtang Italinë në “Diego Armando Maradona”

Futboll

Anglia shtang Italinë në “Diego Armando Maradona”

Nga: K. G. Më: 23 mars 2023 Në ora: 22:41
Harry Kane feston

Anglia ka startuar me fitore në stadiumin “Diego Armando Maradona” në Napoli.

Anglezët shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Italisë, në takimin e xhiros së parë të Grupit C në kuadër të kualifikueseve në Kampionatin Evropian.

Futbollistët italianë zhgënjyen tifozët, ndërsa anglezët importuan tre pikë.

Për Anglinë shënuan Rice (13'} e Kane (44' - nga penalltia) dhe për Italinë shënoi Retegui (56').

Futbollisti Shaw i Anglisë u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve në minutën e 80--të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat