Gazetari pyet sulmuesin e Holandës: Po të luaje 48 orë, a do kishe shënuar?

Futboll

Gazetari pyet sulmuesin e Holandës: Po të luaje 48 orë, a do kishe shënuar?

Më: 28 mars 2023 Në ora: 20:41
Weghorst

Hollanda mposhti mbrëmjen e djeshme Gjibraltarin me rezultatin e thellë 3-0.

Një ndeshje e dominuar tërësisht nga “tulipanët“, të cilët kanë shpërdoruar pa fund raste. Holanda numëroi në total 52 tentativa për gol, si dhe pati 87% të kohës topin në zotërin.

Ndërkohë në krahun tjetër, Gjibraltari ra në kontakt me topin në 13% të kohës dhe nuk mundi të realizonte asnjë goditje.

Pavarësisht statistikave të tilla, Weghorst nuk mundi të dërgonte topin në rrjetë. 10 tentativa mbanin autorësinë e tij, por në fund nuk mundi të shtonte emrin e tij në listën e golashënuesëve.

Pas përfundimit të ndeshjes, njëri prej gazetarëve ka vendosur ta ngacmojë në lidhje me këtë fakt.

“Wout, nëse do të luaje për 48 orë në këtë lojë, a do të kishe shënuar dot?”,- ka qenë pyetja e gazetarit holandez.

Ndërkohë, Weghorst është përgjigjur: “Pyetje e bukur, bëra më të mirën time, por mbaroi koha”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat