I biri i legjendës së Barçës kalon topin në fushën e Messit: Fjala e fundit, e tij!

Futboll

I biri i legjendës së Barçës kalon topin në fushën e Messit: Fjala e fundit, e tij!

Më: 30 maj 2023 Në ora: 23:18
Jordi Cruyff

Jordi Cruyff, i cili mban ende detyrë ne drejtorit sportive të Barcelonës, ka folur këtë të martë mbi mundësinë që Lionel Messi të kthehet në klubin “blaugrana” këtë verë.

Edhe pse thashethemet e merkatos e kanë çuar shtatë herë fituesin e Topit të Artë në Arabinë Saudite, tek Al Hilal, te Barcelona ende nuk kanë dorëzuar dhe vazhdojnë të këmbëngulin se vendimi i takon futbollistit.

Kujtojmë që Jordi Cruyff ka vendosur të mos e rinovojë kontratën me Barcelonën dhe për këtë arsye do të largohet nga klubi brenda një muaji.

Messi: “Ai e ka fjalën e fundit, do të varet nga ai dhe Fair Play Financiar. Kjo pyetje duhet t’i bëhet atij. Messi po luan me PSG-në, atij i ka edhe një ndeshje. Nuk më pëlqen të flas për lojtarët që janë ende në garë.”

Barcelona: “Ka tashmë një skuadër të mirë. Ka lojtarë shumë të rinj, për të tashmen dhe të ardhmen. Është bërë shumë punë, kemi një nga skuadrat me moshën më të re në Evropë.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat