Reali mund të ofrojë 80+20 milionë euro për Kane, ja sa kërkon Tottenham

Futboll

Reali mund të ofrojë 80+20 milionë euro për Kane, ja sa kërkon Tottenham

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 21:18
Harry Kane

Real Madridi është i interesuar për nënshkrimin e Harry Kane.

Sulmuesi i Tottenham është kthyer në objektivin kryesor të transferimeve për klubin madrilen pas largimit të Karim Benzema në Al Ittihad.

Më herët u raportua se transferimi mund t’i kushtojë 80 milionë euro Los Blancos.

Sipas gazetarit të Marca, Ramon Alvarez de Mona, Madridi mund t’i shtojë kësaj shume edhe 20 milionë të tjera bonuse.

Ky propozim gjithashtu nuk i përshtatet Tottenhamit. Besohet se Spurs fillimisht do të kërkojnë 130 milionë euro për lojtarin.

Kane bëri 38 paraqitje në Premier League sezonin e kaluar, duke shënuar 30 gola dhe 3 asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat