Salzburg - Sociedad, formacionet zyrtare

Futboll

Salzburg - Sociedad, formacionet zyrtare

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 18:37
Formacionet

Salzburg - Sociedad, formacionet zyrtare!

Ndeshjet e dyta në grupe në Ligën e Kampioneve nisin sot me dy përballje shumë interesante që mund të jenë ndoshta deri diku përcaktuese për ecurinë e mëtejshme të dy skuadrave.

Salcburgu, pasi mori pikët e plota në transfertë ndaj Benfikës, pret sot Real Sociedadin i cili barazoi me Interin në një ndeshje që spanjollët e dominuan.

Ndërsa në Grupin C, në të cilin gjenden edhe Napoli me Real Madrid, do të jetë përballja e sotme mes Union Berlin dhe Bragës që mund të përcaktojë se cila mes këtyre dy skuadrave do të shihet si pretendente për të rivalizuar me ekipet e mësipërme për vendin mes dy të parave që vazhdojnë më tej në këtë turne.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat