Dinamo e Ferizajt shokon edhe Trepçën ’89, shkëputen në krye të tabelës 

Futboll

Dinamo e Ferizajt shokon edhe Trepçën ’89, shkëputen në krye të tabelës 

Nga: K. Goca Më: 3 tetor 2023 Në ora: 21:17
Berisha

Dinamo e Ferizajt që udhëhiqet nga një grup i djemve të ri por që janë fenomenal dhe me shpirt sportisti, po bëjnë bujë në 7 javët e parë të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Një klub që i ka fanellat identike si Dinamo e Zagrebit, sot ngadhënjeu me rezultat 1:0 ndaj Trepçës ’89, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Futbollisti Genc Berisha ka shënuar në minutën e 57-të për fitoren në derbi, importuan tre pikë.

Trajneri i Dinamos, Burim Çerkini, po e bën një punë të madhe.

Dinamo kryeson 19 pikë duke lënë pas Trepçën ’89 me 11 sosh.

Trepça ka fituar në udhëtim, 1:0 ndaj Istogut. 

Trepça renditet në vend të katërt me 11 pikë dhe Istogu në të nëntin me 4 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat