Reagimi i Mbappes dhe Deschamps kur Emi Martinez e fitoi çmimin e portierit të vitit

Futboll

Reagimi i Mbappes dhe Deschamps kur Emi Martinez e fitoi çmimin e portierit të vitit

Më: 31 tetor 2023 Në ora: 00:51
Mbappe

Emi Martinez u shpall portieri më i mirë i vitit, duke fituar kështu trofeun “Lev Yashin”.

Kjo arritje erdhi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Topit të Artë në Paris, ku u shpall portieri më i mirë në botën e futbollit.

Ndërsa të gjithë njerëzit në ceremoni po shikonin momentet kryesore të Martinez, kamerat kapën reagimin e Kylian Mbappe dhe Didier Deschamps ndaj pritjes së minutës së fundit të Martinez në finalen e Kupës së Botës.

Rezultati ishte 3-3 dhe nëse Franca shënonte do të bëhej fituese e Kupës së Botës. Megjithatë, ajo ditë ishte e Emi Martinez.

Martinez, i cili u rendit i 15-ti në Topin e Artë 2023, i shton një tjetër çmim mbresëlënës karrierës së tij tashmë të shkëlqyer.

Lista e tij e arritjeve përfshin Çmimin e Portierit më të Mirë të FIFA-s dhe Çmimin e Dorezës së Artë të Kupës së Botës në 2022.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat