Si rreshtohen skuadrat në Egnatia-Vllaznia?

Futboll

Si rreshtohen skuadrat në Egnatia-Vllaznia?

Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 12:52
Vllaznia

Egnatia dhe Vllaznia përballen në Rrogozhinë për të luajtur sfidën hapëse të javës së 15-të të Superiores.

Rrogozhinasit vijnë nga një fitore me Laçin ën transfertë dhe kërkojnë suksesin e radhës për të qëndruar në krye të tabelës.

Nga ana tjetër dhe kuqeblutë vijnë nga një fitore në transfertë në Durrës dhe duhet fitorja në mënyrë që të futen në zonën e “Final 4”, ndryshe do të jenë sërish pranë zonës së ftohtë të mbijetesës.

FORMACIONET ZYRTARE:

EGNATIA: Sherri, Fangaj, Malota, Xhemajli, Ndreca, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Spahiu, Isgandarli, Paulauskas.

Trajner: Edlir Tetova

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Pusi, Juriç, Hakaj, Sala, Krymi, Boshnjaku, Çoba, Gruda, Balaj.

Trajner: Qatip Osmani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat