Kombëtarja e njohur merr vendimin drastik për futbollistin

Futboll

Kombëtarja e njohur merr vendimin drastik për futbollistin

Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 15:12
Huang Ui-Jo e Hio-Min

Skandali i Huang Ui-Jo vijon të prodhojë polemika në Korenë e Jugut. Futbollisti i Noruiçit akuzohet për shpërndarjen e një video porno, teksa kryente marrëdhënie me ish të dashurën e tij, këngëtaren Hio-Min.

Huang Ui-Jo akuzohet se e ka filmuar dhe publikuar videon pa konsensus, ndonëse 31-vjeçari pretendon të kundërtën.

Në pritje të vendimit nga gjykata, Federata e Futbollit në Korenë e Jugut nuk ka humbur kohë, teksa ka vendosur ta pezullojë menjëherë sulmuesin, i cili nuk do të grumbullohet me Kombëtaren për ndeshjet e radhës.

“Kemi vendosur që mos ta grumbullojmë lojtarin Huang Ui-jo në Kombëtare, deri në momentin që të kemi një konkluzion të qartë të fakteve”, shkruhet ndër të tjera në komunikatën e federatës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat