Ter Stegen merr ofertë ‘shumë interesante’ nga Arabia Saudite

Futboll

Ter Stegen merr ofertë ‘shumë interesante’ nga Arabia Saudite

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 10:32
Marc-Andre Ter Stegen

Duket se afati i transferimeve të kësaj vere mund të jetë shumë i ngarkuar për Barcelonën, pasi ata mund të largojnë një numër të konsiderueshëm lojtarësh në mënyrë që të lehtësojnë problemet e tyre financiare të dokumentuara mirë.

Lojtarë si Jules Kounde, Raphinha dhe Frenkie de Jong janë lidhur të gjithë me një largim të mundshëm dhe secila prej këtyre shitjeve do ta ndihmonte Barcelonën të mbledhë fonde për të kryer aktivitetin e saj të transferimeve, pasi ata kërkojnë të nënshkruajnë një mesfushor defensiv dhe një sulmues anësor të majtë.

Ka të ngjarë që Barcelona të marrë në konsideratë të gjitha ofertat e rëndësishme për lojtarët e saj, përveç disa të përzgjedhurve, si Ronald Araujo, Pedri dhe Gavi.

Një që mund të largohet është Marc-Andre Ter Stegen, dhe sipas gazetarit Achraf Ben Ayad, portieri gjerman ka marrë një ofertë “shumë interesante” nga Arabia Saudite.

Ter Stegen ka qenë një anëtar kyç i skuadrës së Barcelonës gjatë dekadës së fundit, dhe duke pasur parasysh se ai vetëm së fundmi ka rënë dakord për një kontratë të re deri në vitin 2028, gjasat janë që ai do të ishte i interesuar të mbetet në Kataluni.

Më tej, burime pranë 31-vjeçarit gjermane i kanë thënë gazetës Mundo Deportivo se nuk është marrë asnjë ofertë zyrtare.

Barcelona është e lumtur me Ter Stegen dhe duket se ai do të vazhdojë të jetë portieri titullar edhe për disa vite në vazhdim.

Megjithatë, një ofertë masive nga Arabia Saudite mund ta ndryshojë këtë, megjithëse për momentin, asgjë nuk duket të jetë konkrete.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat