Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Futboll

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 08:29
Një nga zgjedhjet kryesore për të marrë drejtimin e ekipit nga Xavi Hernandez këtë verë është menaxheri i Brighton, Roberto de Zerbi

Barcelona nuk është e mbushur me para për momentin dhe po ka një ndikim të madh në aftësinë e tyre për të kryer një rindërtim të skuadrës. Jo vetëm për sa i përket lojtarëve që mund të sjellin, por edhe drejtuesve,.

Një nga zgjedhjet kryesore për të marrë drejtimin e ekipit nga Xavi Hernandez këtë verë është menaxheri i Brighton, Roberto de Zerbi por çmimi i tij është një pengesë e madhe.

Sipas gazetës Sport, shifra është vendosur midis 10 dhe 15 milionë euro, por edhe nëse Blaugranët duan të nënshkruajnë me De Zerbi, ata nuk do të paguajnë klauzolën e lirimit prej 15 milionë euro në kontratën e tij.

De Zerbi është vënë në dijeni për këtë, dhe Barcelona do të kërkojë që ai të përpiqet të negociojë uljen e çmimit të largimit nëse dëshiron të bëhet trajneri i ardhshëm në Camp Nou.

Po kështu, trajneri italian e ka bërë të qartë se nuk do të veprojë derisa ta dijë me siguri se është zgjedhja numër një.

Thomas Tuchel dhe Hansi Flick kanë qenë dy trajnerët e tjerë që kanë qenë më së shumti të lidhur me Blaugranat, dhe të dy kanë avantazhin që do të jenë të disponueshëm në fund të sezonit pa asnjë lidhje.

Sido që të jetë, Barcelona duket se nuk ka marrë ende një vendim të vendosur për menaxherin e ardhshëm deri tani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat