​Pochettino në rrezik, zbulohet emri i pasuesit të tij të Chelsea

Futboll

​Pochettino në rrezik, zbulohet emri i pasuesit të tij të Chelsea

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 08:54
Mauricio Pochettino

Pozicioni afatgjatë i trajnerit të Chelseat, Mauricio Pochettino si trajner është i pasigurt, me kualifikimin për në garat evropiane që mbetet si një faktor vendimtar në përcaktimin e së ardhmes së argjentinasit.

Presioni po rritet mbi 51-vjeçarin pas humbjes së ekipit të tij në finalen e Carabao Cup ndaj Liverpoolit në Ëembley të dielën.

Pochettino nënshkroi një kontratë dyvjeçare verën e kaluar, me opsionin për një të tretë.

Megjithatë, tani ka dyshime të mëdha nëse Chelsea është i përgatitur të vazhdojë partneritetin më atë përtej sezonit aktual.

Chelsea përballet me Leeds në FA Cup të mërkurën mbrëma dhe dështimi për të përparuar në raundin tjetër thjesht do të rriste presionin mbi ish-trajnerin e Tottenhamit.

Në mënyrë intriguese, burime të afërta me pronësinë e Chelseat kanë treguar se klubi tashmë ka filluar të shikojë kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Pochettinon nëse ata ndahen.

Chelsea ka një interes për një kohë të gjatë për Ruben Amorim të Sporting Lisbonës, por portugezi pritet të ketë oferta të profilit të lartë që mund t'i ofrojnë atij futbollin evropian sezonin e ardhshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat