​Të rinjtë e Gjilanit triumfojnë në derbin e qytetit kundër Dritës

Futboll

​Të rinjtë e Gjilanit triumfojnë në derbin e qytetit kundër Dritës

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 18:31
Gjlani

Ka përfunduar ndeshja mes Dritës dhe Gjilanit, në kuadër të grupmoshave U21, ku fitorja i takoi mysafirëve.

Në përballjen e vlefshme për xhiron e 17 të Superligës së Kosovës U21, të rinjtë e Gjilanit kanë triumfuar në derbin e qytetit kundër Dritës me rezultat të ngushtë 2:1.

Një autogol nga Erblin Sokoli në minutën e 34’ dhe një gola nga Odi Mehmeti në minutën e 71’ i siguruan fitoren sot Gjilanit U21.

Rezultati final i ndeshjes, 2:1 në favor të Gjilanit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat