Senzacion, Veseli me Karagumruk eliminojnë Galatasarayn

Futboll

Senzacion, Veseli me Karagumruk eliminojnë Galatasarayn

Nga: K. G. Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 20:49
Pamje nga ndeshja

As laiku më i madh nuk e ka pritur eliminimin e gjigantit turk, Galatasaray.

Karagumruk ka befasuar duke fituar në udhëtim, me rezultat 2:0 ndaj Galatasaray dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Turqisë.

Futbollisti shqiptare, Frederik Veseli është paraqitur titullar për Karagumruk-un.

Marcao (6') e Mendes (84') shënuan për fitoren e  Karagumruk-ut. 

Veseli është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 49-të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat