Endrit Krasniqi, shënues i dyfishtë! Shkëndija turpëron Sileksin

Futboll

Endrit Krasniqi, shënues i dyfishtë! Shkëndija turpëron Sileksin

Nga: K.Goca Më: 14 prill 2024 Në ora: 17:10
Pamje nga ndeshja

Shkëndija e Tetovës ka shënuar fitoren më bindëse këtë vit në elitën e futbollit maqedonas.

Shkëndija para shikuesve të vet e ka turpëruar me rezultat 6:1 Sileksin e Kratovës.

Ish futbollisti i Prishtinës, Endrit Krasniqi, realizoi dy gola në fitoren e thellë.

Për Shkëndijen shënuan Krasniqi (18’ e 69’); Cake (55’); Trako (65’ – autogol); Aganspahiq (85’) dhe për Sileksin Eftimov (35’).

Struga Tim Lum kryeson me 55 pikë, pasojnë Shkupi 54, Shkëndija 42, Sileksi 37 pikë etj. pas javës së 27-të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat