Alonso: Është një nder i madh dhe i veçantë të fitosh Bundesligën

Futboll

Alonso: Është një nder i madh dhe i veçantë të fitosh Bundesligën

Më: 14 prill 2024 Në ora: 20:45
Xabi Alonso

Trajneri Xabi Alonso ka vendosur një rekord historik. Falë tij, Bajer Leverkusen arriti të fitojë për herë të parë në histori titullin kampion në Bundesligën gjermane. Pas këtij triumfi, spanjolli ka folur për mikrofonat e “DAZN”.

“Është një moment i veçantë për të fituar Bundesligën. Për herë të parë në historinë e Leverkusenit, pas 120 vitesh.

Është një nder i madh të jesh pjesë e tij. Ndoshta është gjithashtu e shëndetshme për ligën dhe futbollin gjerman që një ekip tjetër fiton.

Është një gëzim i madh që jemi këtu. Është një moment i mrekullueshëm, është një moment për të festuar.

 Ne duhet të shijojmë sot, të festojmë me miqtë dhe familjet. Është diçka e veçantë të fitosh Bundesligën për herë të parë”, tha shkurtimisht Alonso.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat