Inter, Inzaghi: Duam titullin e Serie A, nëse vjen në derbin e Milanos akoma më mirë

Futboll

Inter, Inzaghi: Duam titullin e Serie A, nëse vjen në derbin e Milanos akoma më mirë

Më: 15 prill 2024 Në ora: 08:42
Inzaghi

Interi nuk shkoi përtej një barazimi 2-2 në shtëpi kundër Cagliarit , një pengesë që ndryshoi vetëm planet e zikaltërve për Scudetto.

“Ne e dinim se po përballeshim me një ekip të shëndetshëm që nuk dorëzohet kurrë” – komentoi Inzaghi në fund të ndeshjes. Kundërsulmet e tyre ne ishim dy herë përpara, por është zhgënjyese sepse ne donim të fitonim para tifozëve tanë.

Ne lamë diçka në fushë, duhej të punonim më mirë në golin e parë. Ne zakonisht punojmë më mirë në kundërsulmet, por gjetëm një ekip të shëndetshëm që funksionoi mirë, për këtë unë i përgëzoj.

Tani kemi derbin e Milanos dhe duhet të punojmë fortë. Sigurisht që Milan ështën jë ekip i jashtëzakonshëm dhe gjithashtu do të dojë të fitojë përpara tifozëve të tyre, por edhe ne duam të fitojmë për të vendosur yllin e dytë në fanellë”, ka thënë Inzaghi

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat