Cafu për Roma-Milan: Do të jetë një betejë e vërtetë në “Olimpico”

Futboll

Cafu për Roma-Milan: Do të jetë një betejë e vërtetë në “Olimpico”

Më: 18 prill 2024 Në ora: 10:33
Cafu

Në funksion të ndeshjes së dytë çerekfinale të Ligës së Evropës ndërmjet Romës dhe Milanit, “Gazzetta dello Sport” intervistoi Cafu (ish-protagonist i madh, fillimisht te verdhekuqtë dhe më pas te kuqezinjtë).

Roma-Milan është edhe ndeshja juaj. Çfarë prisni këtë mbrëmje?

Nuk ka asnjëherë mungesë argëtimi në “Olimpico”, falë një publiku që është unik në botë. Do të jetë një betejë e vërtetë. Pyetni çdo futbollist që ka luajtur atje për ndjesitë që ndjen, kur këndohet himni i Romës. Do të jetë një ndeshje shumë e mirë.

Çfarë përshtypje ju ka lënë ndeshja e parë?

Në ‘San Siro’, De Rossi ishte taktikisht i mirë, me lëvizjen e El Shaarawy në të djathtë.

Një zgjedhje inteligjente, e cila megjithatë nuk duhet të konsiderohet befasuese, duke pasur parasysh atë që Daniele ishte si futbollist dhe tani si trajner. Ai është njeri i madh, vetëm mendoni për atë që ndodhi në Udine me Ndicka.

Cili është më i fortë mes Dybala dhe Leao?

Ato janë dy fenomene të vërteta, që flasin joformalisht me topin si pak të tjerë në botë. Të dy mahnitin me futbollin e tyre dhe e argëtojnë audiencën. Është vërtet e vështirë të zgjedhësh njërin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat