Ferizaj nuk ka të ndalur, fiton edhe në Prishtinë

Futboll

Ferizaj nuk ka të ndalur, fiton edhe në Prishtinë

Nga: K.G.. Më: 19 prill 2024 Në ora: 17:16
Ferizaj

Ferizaj po marshon drejt elitës së futbollit të Kosovës. 

Ferizajasit shënuan fitore në udhëtim me rezultat 2:1 ndaj Ramiz Sadikut të Prishtinës, në takimin e javës së 23-të të Ligës së Parë të Kosovës, Grupi B

Ferizaj kryeson me 54 pikë, duke lënë pas Prishtinën e Re me 50 (një ndeshje më pak) dhe Ramiz Sadiku renditet në vend të pestë me 28 osh.

Autori i golave tw fitores wshtw Betim Haxhimusa.

“Ka përfunduar me fitore ndeshja kampionale dhe shumë e rëndësishme kundër skuadrës nga Prishtina, KF Ramiz Sadiku. 

Golat për fitoren tonë u shënuan nga sulmuesi, Betim Haxhimusa. Kjo fitore ishte me përmbysje të rezultatit, gjë që e dëshmon dëshirën e angazhimin e lojtarëve për fitore. 

Deri në përfundim të edicionit kanë mbetur edhe 3 ndeshje dhe jemi rrugës së duhur për arritjen e qëllimit, rikthimin në Superligë”, njofton FC Ferizaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat