Dinamo dhe Prishtina e Re përmes barazhit synojnë elitën 

Futboll

Dinamo dhe Prishtina e Re përmes barazhit synojnë elitën 

Nga: K.G. Më: 19 maj 2024 Në ora: 16:49
Dinamo feston

Dinamo e Ferizajt dhe Prishtina e Re përfundojnë në vend të dytë në Grupin A përkatësisht B të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.  

Dinamo dhe Prishtina e Re përmes barazhit synojnë elitën.

Këto skuadra ndeshen mes vete dhe fituesi i kësaj sfide do ta presë Feronikelin 74 apo Gjilanin, cila prej tyre do të përfundojë në pozitën e tetë në Superligë.

Dinamo dhe Prishtina e Re kërkojnë mrekullinë, për herë të parë në histori të ekzistimit të tyre si klub.
 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat