Besa demolon Pobedën në Prilep, Teteksi bie në Ligën e Tretë

Futboll

Besa demolon Pobedën në Prilep, Teteksi bie në Ligën e Tretë

Nga: K.G. Më: 19 maj 2024 Në ora: 22:35
Besa

Skuadra e Teteksit nga Tetova në sezonin e ardhshëm do të luajë në Ligën e Tretë të Maqedonisë së Veriut. 

Besa e Dobërdollit është kampion i Ligës së Dytë me 77 pikë dhe anëtar i ri i elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut.  

Besa e ka demoluar në Prilep me rezultat 5:1 Pobedën. 

Teteksi u mposht nga Bashkimi me rezultat 1:0 Besa dhe Pelisteri sezonin e ardhshëm do të luajnë në elitë.

Java e 30-të - e fundit

Ohri – Kozhuvi 2:0
Bashkimi – Teteksi 1:0
Bellasica – Arsimi 2:1
Detonit – Karaormani 2:0
Sasa – Vardari (N) 5:3
Novaci - Skopje 2:1
Osogovo – Pelisteri 3:0
Pobeda – Besa 1:5

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat