Konfirmohen negociatat, Mourinho me klub të ri

Futboll

Konfirmohen negociatat, Mourinho me klub të ri

Më: 20 maj 2024 Në ora: 09:22
José Mourinho

José Mourinho së shpejti do të rikthehet në stolin e trajnerit. 61-vjeçari është gati të nënshkruajë me klubin më të mirë turk, Besiktas. Hüseyin Yücel, nënkryetar i klubit, konfirmoi për mediat turke se ata kanë zhvilluar një takim tashmë me portugezin.

“Ne u takuam me José Mourinhon në Stamboll një muaj më parë dhe ai ishte i lumtur për ofertën tonë”, ka thënë Yucel, përcjellë KosovaPress.

"Ne kemi sqaruar tashmë kushtet ekonomike dhe do të udhëtojmë në Itali javën e ardhshme për t'u takuar personalisht", ka shtuar ai.

Mourinho u shkarkua nga Roma në janar. Që atëherë, portugezi ka mbetur pa klub. Megjithatë, duket se kjo do të ndryshojë së shpejti. Do të ishte pozicioni i tij i parë si trajner në Turqi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat