Gjiganti gjerman insiston për Hernandez, Milani kërkon 100 milionë euro

Futboll

Gjiganti gjerman insiston për Hernandez, Milani kërkon 100 milionë euro

Më: 20 maj 2024 Në ora: 16:35
Theo Hernandez

Gjiganti gjerman, Bayer Munich insiston që të blejë yllin e AC Milanit, Theo Hernandez.

‘Bavarezët’ pasi dështuan këtë sezon të garave duke mos fituar asnjë trofe, janë hedhur në sulm për ta forcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Sipas medieve italiane, Bayern Munich e kërkon me çdo kusht Hernandez-in, i cili ka bërë një sezon të madh me skuadrën ‘Rossonere’.

“Milani kërkon 100 milionë euro për mbrojtësin francez dhe nuk pranon zbritje”, shkruajnë mediet italiane.

Ndryshe, Hernandez është cak edhe disa klubeve tjera evropiane përfshirë edhe Barcelonën dhe PSG-n.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat