Tirana tenton “pastrimin” e ekipit, oferta për disa lojtarë bardheblu

Futboll

Tirana tenton “pastrimin” e ekipit, oferta për disa lojtarë bardheblu

Më: 20 maj 2024 Në ora: 19:50
Tirana- Partizani

Tirana ka filluar të mendojë për sezonin e ri. Oferta thuhet se kanë dyshja Latifi-Hoxhallari, por këta janë me kontratë. Shto këtu dyshen Jaku-Abdullahu që mund të largohen nga skuadra për shitje.

Skuadra ka tetë titullarë drejt largimit dhe nëse drejtuesit vendosin të mos bëjnë rinovimet atëherë ekipi ka bërë katharsisin e madh. Tirana nga ana e saj ishte skuadra me buxhetin më të madh të rrogave në kampionatin shqiptar.

Skuadra shpreson që të jetë në Europë. Sezonin e fundit pa Europë e kanë në kampionatin 2020-2021, çdo sezon tjetër ka qenë në Champions apo Konferencë Ligë. Për momentin gjërat janë në “status quo”.

Tirana nga ana e saj duhet të bëjë mirë llogaritë. Fakt është që çdo verë ajo ka larguar më shumë se 12 lojtarë dhe nuk është çudi që gjërat të vazhdojnë në këtë ritëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat