Kështu duket atmosfera para finales Voska Sport – Tikveshi

Futboll

Kështu duket atmosfera para finales Voska Sport – Tikveshi

Nga: K.G. Më: 22 maj 2024 Në ora: 17:38
Pamje para finales në Shkup

Historia do të shkruhet sonte në Arenën e Shkupit nga ora 19:00, qoftë të Tikveshi apo të skuadra shqiptare Voska Sport e Ohri.

Kavadari apo Ohri, për herë të parë do të fitojnë Kupë në futbollin e Maqedonisë së Veriut.

Luhet finalja e 31-të e Kupës së Maqedonisë.

“Nga Kavadari, siç ishte paralajmëruar, filloi “pushtimi” i Shkupit.

Të paktën 5000 tifozë të Tikveshit janë larguar ose kanë mbërritur në kryeqytet dhe do të brohorasin të preferuarit e tyre nga tribunat e Arenës, për të arritur deri te trofeu i parë”, shkruan mediumi maqedonas “Sportmedia”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat