Ballkani feston titullin me fitore në Therandë

Futboll

Ballkani feston titullin me fitore në Therandë

Më: 25 maj 2024 Në ora: 16:57
Pamje nga ndeshja

Ballkani i Therandës sot ka festuar para shikuesve të vet titullin e ri.

Ky është titulli i tretë rresht për skuadrën e kryetrajnerit Ilir

Daja. Ballkani ka fituar me rezultat 2:1 ndaj finalistit të Kupës së Kosovës, Prishtinës.

Ballkani e mbylli edicionin për mrekulli, me titull dhe Kupën e Kosovës. Prishtina përfundon në vend të pestë me 49 pikë e mbetet jashtë garave evropiane.

Ballkani kampion me 78 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat