Rrëfimi i Armando Brojës: I thashë që do të fitojë Shqipëria kundër Kroacisë

Futboll

Rrëfimi i Armando Brojës: I thashë që do të fitojë Shqipëria kundër Kroacisë

Më: 28 maj 2024 Në ora: 20:02
Armando Broja

Armando Broja ka dhënë rrëfimin e parë në një media shqiptare. Sulmuesi i Chelsea ishte i ftuar në emisionin që transmetohet në Youtube dhe i dedikohet Kombëtares, 

Ka folur për gjithçka para EURO24 rreth Kombëtares, karrierës së tij dhe kundërshtarëve që do të na presin në Gjermani.

“Anglia më ka thirrur kur isha më i vogël, kam folur me babin dhe familjen.

I thashë babit që unë kam qef që të luaj për Shqipërinë, është vendi më afër zemrës time, është vendi ku më ka lindur familja.

E kam më shumë afër zemrës, edhe njerëzit që janë aty dhe tifozët. Ishte një zgjedhje që nuk e mendova dy herë.

Kam folur me Kovacic para 2 javësh, ai luan me Kroacinë dhe kemi qenë bashkë te Chelsea.

Kemi folur dhe kemi thënë se do të jetë një gjë e bukur. I thashë që urojmë që të fitojmë ne, Shqipëria. Nuk i thashë që do të shënoj, e mbajta vet këtë dëshirë, kemi qeshur së bashku”, tha Broja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat