Hysaj: Po mendojnë sikur kemi ardhur për të kaluar kohën!

Futboll

Hysaj: Po mendojnë sikur kemi ardhur për të kaluar kohën!

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 18:05
Shqipëria në festë

Shqipëria barazoi 2-2 në ndeshjen e dytë të Grupit B ndaj Kroacisë teksa pas ndeshjes foli Elseid Hysaj.

Mbrojtësi, u shpreh se pas kritikave të shumta pas ndeshjes me Italinë, i duhej të reagonte ndërsa ndër të tjera, shkodrani shtoi se me Spanjën duhet të japin maksimumin.

“Ndeshja tregoi se mund ta kishim fituar, por edhe barazimi nuk është keq.

Ndeshja në planin personal?

Duhej të reagoja në fushë sepse po merremi sikur kemi ardhur për të kaluar kohën.

Dua të falenderoj tifozët për mbështetjen, më bënë krenar që jam shqiptar. Me Spanjën? Duhet ta provojmë që të mos largohemi me ndonjë peng, të japim 10% dhe pastaj të shohim”, u shpreh Hysaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat