Si do zbresin në fushë Skoci-Zvicër?

Futboll

Si do zbresin në fushë Skoci-Zvicër?

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 20:29
Formacionet

Skoci-Zvicër përballen mbrëmjen e kësaj të mërkure në “RheinEnergieStadion”, duke nisur nga ora 21:00 për të mbyllur llogaritë e takimeve të dyta të Grupit A.

Skocia vjen në këtë përballje pas humbjes 5-1 ndaj Gjermanisë dhe i duhen patjetër pikë për të mbetur në lojë për kualifikimin në raundin tjetër.

Nga ana tjetër Zvicra që fitoi 3-1 ndaj Hungarisë, nëse do të ketë sukses edhe në ndeshje e kësaj mbrëmjeje atëherë do të mbyllë llogaritë për raundin tjetër.

Ndërsa jemi në prag të kësaj sfide, trajnerët Clarke dhe Yakin kanë zgjedhur formacionet si do zbresin në fushën e lojës skuadrat e tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat