Spektakolar në Bundesliga, “sirena” angleze për anësorin e “Verdhezinjve”

Futboll

Spektakolar në Bundesliga, “sirena” angleze për anësorin e “Verdhezinjve”

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 19:45

Sezonet pozitive, por edhe mungesa e një lojtari të mirfilltë të krahut të djathtë, të fushës, bëri që “Verdhezinjtë” e Borussia Dortmund të transferonin në janarin e vitit 2022, norvegjezin, Julian Ryerson, i cili falë paraqitjeve të tij të spikatura ka rënë në sy të “gjigantëve” evropianë.

“Pistoni” i krahut të djathtë të fushës monitorohet vazhdimisht nga klubet e Premier League, me “Bardhezinjtë” e Newcastle, që po kërkojnë prej kohësh një zëvendësues të denjë për anësorin e mbrojtjes, Kieran Trippier dhe duket se norvgjezi ka profilin e duhur për klubin anglez, i cili tashmë ka filluar të synojë shumë.

Sipas specialistëve të merkatos, kartoni i 26-vjeçarit kushton 15 milionë euro.

Teksa këtë sezon ka arritur të bëhet protagonist me 4 gola të shënuar, si dhe me 1 asistim, në 26 përballjet e para të këtij edicioni, në të gjitha kompeticionet. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat