Shuma që Bad News Eagles fituan në turneun REPUBLEAGUE CS:GO

Sporti

Shuma që Bad News Eagles fituan në turneun REPUBLEAGUE CS:GO

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 23:37
Bad News Eagles

Ekipi shqiptar nga Kosova, Bad News Eagles, sot (e mërkurë) ka përfunduar garën në turneun REPUBLEAGUE, të cilën e përfundoi në vendin e tretë.

Pas një paraqitjeje fantastike nga ekipi shqiptar, më në fund gara për ta ka përfunduar, duke e mposhtur ekipin ECSTATIC me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa dhe duke e siguruar vendin e tretë në turne.

Në ndeshjen çerekfinale e mposhtën ekipin forZe me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa, për të vazhduar në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale u takuan me ekip fnatic, ndeshje të cilën e humbën me rezultat 2-0 me mapa.

Pas renditjes në vendin e tretë ekipi Bad News Eagles ka fituar çmimin prej 16.300 dollarësh (15,611 mijë euro).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat