Arsenal 0-0 Crystal Palace, nota e lojtarëve: Granit Xhaka me notë fantastike

Futboll

Arsenal 0-0 Crystal Palace, nota e lojtarëve: Granit Xhaka me notë fantastike

Më: 14 janar 2021 Në ora: 23:19
Granit Xhaka

Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim në derbin londinez me Crystal Palace.

Pas 90 minutave të zhvilluara në ‘Emirates stadium’, rezultati ishte i pastër 0-0.

Dy skuadrat krijuan disa raste, por në fund rezultati ishte ai më i padëshiruari në futboll.

Mesfushori nga Kosova, Granit Xhaka ka pasur një natë të mrekullueshme, pasi bëri ndeshje të madhe ndaj Crystal Palace.

Xhaka në fund u vlerësua si lojtari më i mirë në ndeshje pasi morën notën më të lartë nga të gjithë futbollistët që luajtën 7,7.

Pas Xhakës te vendasit u vlerësuan edhe Leno, Saka, Holding e Aubameyang.

Ndërkohë te mysafirët më i dalluari ishte Eze, ndërsa me lojë të mirë u dalluan edhe Tomkins, Guaita e Townsend. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat