Struga Trim&Lum i shkakton humbje Pelisterit

Futboll

Struga Trim&Lum i shkakton humbje Pelisterit

Nga: K.G. Më: 26 janar 2021 Në ora: 18:50
Struga Trim&Lum i shkakton humbje Pelisterit

Skuadra shqiptare Struga Trim &Lum, që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut, sot ka fituar miqësoren me rezultat 3:2 ndaj  Pelisterit të Manastirit.

Kjo miqësore ishte e mirëseardhur për skuadrën shqiptare, për të pa formën e secilit futbollist. 

Për struganët shënuan Emir Skënderi, Nemanja Bosaçiç e Filip Milenkovski dhe për Pelisterin Mihail Talevski dhe Darko Razmoski.

Ndeshja me rivalitet dhe dy lojtarë u ndëshkuan me karton të kuq, Tairi (Struga) dhe Ilievski (Peliesteri).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat