Incidenti i Insignes me bashkëlojtarët, reagon Napoli

Futboll

Incidenti i Insignes me bashkëlojtarët, reagon Napoli

Më: 4 mars 2021 Në ora: 19:20
Insigne

Napoli ka reaguar ndaj lajmeve që kapiteni, Lorenzo Insigne, ka ofenduar bashkëlojtarët e skuadrës.

Klubi napoletan ka reaguar përmes rrjetit të tyre social, Twitter.

Insigne ishte parë duke u larguar nga tuneli i stadiumit dhe kishte fyer skuadrën duke thënë, “skuadër m***”.

“Si pasojë e të gjitha lajmeve të shpërndara nga mediat, specifikojmë që nuk ka pasur asnjë incident ndërmjet kapitenit, Lorenzo Insigne dhe bashkëlojarëve të skuadrës”, u tha në deklaratën e klubit.

“Reagimi i futbollistit në minutat e fundit të ndeshjes, Sassuoli-Napoli ishte i lidhur vetëm me epilogun e minutave të fundit të ndeshjes”, deklaroi Napoli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat