Pirlo: Juve filloi ndeshjen me 20 minuta vonesë

Futboll

Pirlo: Juve filloi ndeshjen me 20 minuta vonesë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 08:30
Pirlo: Juve filloi ndeshjen me 20 minuta vonesë

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka reaguar pas fitores ndaj Lazios në kuadër të xhiros së 26-të të Serie A.

Juventusit iu desh të rikthehej nga disfata që të arkëtonte tre pikë ndaj Lazios.

Joaquin Correa shënoi në min (14′), por “Bianconerët” u treguan të vëmendshëm dhe në fund morrën tre pikë.

Andrea Pirlo nuk ishte i kënaqur me fillimin e ndeshjes, ai cilësoi se Juventusi e filloi ndeshjen me 20 minuta vonesë.

“Ne filluam ndeshjen keq dhe pranuam gol nga pasimi i kthyer mbrapa, por pastaj skuadra pati një reagim të fortë, pavarësisht mungesës së kaq shumë lojtarëve”, tha ai.

“Ne pranuam të ulnim kokën, ne filluam të rrisnim tempon e lojës dhe kjo ishte gjëja më e rëndësishme,” shtoi ai..

“Gjëja më e rëndësishme ishin tre pikët. Danilo ishte gati të punonte në mesfushën qendrore, ndërsa Bernardeschi meriton të gjitha komplimentet, pasi luajti si mbrojtës i majtë”, tha italiani.

“Ajo që më pëlqeu më shumë ishte reagimi i skuadrës, pasi ne nuk pranuam të ishim në disavantazh në një ndeshje kaq të rëndësishme, kështu që ishte shpirti i skuadrës që e vlerësoj”, tha Pirlo.

“Ne e filluam ndeshjen 20 minuta vonë sonte. Mund të ndodhë, sepse disa lojtarë po ktheheshin, të tjerët ishin në pozicione të reja dhe është e vështirë të kthehesh në të pasi të pësosh gol nga Lazio që ka lojtarë që luajnë bashkë për vite me radhë”, përfundoi Andrea Pirlo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat