Leicester City – Man City, formacionet zyrtare

Futboll

Leicester City – Man City, formacionet zyrtare

Më: 3 prill 2021 Në ora: 17:35
Foto ilustrim

Leicester City do të ndeshet me liderin e tabelës, Manchester Cityn në kudadër të xhiros së 30-të të Premierligës.

Manchester City kërkon të mbajë distancën edhe pse është larg përcjellësit të dytë, Man Utd me 14 pikë diferencë.

Leicesteri qëndron në vendin e tretë me 56 pikë, për “The Foxes” do mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm.

Under, Harvey Barnes dhe Justin janë jashtë kësaj ndeshje, ndërsa tek City nuk ka mungesa.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Leicester City: Schmeichel, Fofana, Evans, Amarty, Albrighton, Ndidi, Tielemans, Castagne, Perez, Ihenacho, Vardy.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Mendy, Fernandinho (C), Rodrigo, Mahrez, De Bruyne, Jesus, Aguero

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat