Rron Gjinovci i reagon ashpër trajnerit të Llapit që ofendoi gazetaren e sportit

Futboll

Rron Gjinovci i reagon ashpër trajnerit të Llapit që ofendoi gazetaren e sportit

Më: 12 prill 2021 Në ora: 12:58
Qëndresa Krelani

Aktivisti Rron Gjinovci ka reaguar pas deklaratës së Trajnerit të Llapit, Tahir Batatina, i cili e ka fyer gazetaren e Radio Televizionit Publik të Kosovës, Qëndresa Krelani, në një emision të drejtpërdrejt televiziv, duke e quajtur palosëse gazetash dhe pastruese, pas kritikave që ajo ia bëri punës së tij në klubin llapjan.

Gjinovci gjuhën e Batatinës ndaj Krelanit e ka quajtur seksizëm total teksa ka shtuar se, “ma së shumti i shashtrisin gratë legjendare që ju futen në hapësinat e tyne të sigurta “mashkullore”, siç është për shembull: sporti”.

Reagimi i plotë i tij:

Seksizëm total. Për me kon gazetare e sportit sipas ktij, kjo zoja po u dashka m’u vesh ndryshe. Meshkujt shqiptarë, si persona me pafund pasiguri mrena vetes, që i mshefin me telefona, kerre, syza, qëndrim mangupesk etj. etj. ma së shumti i shashtrisin gratë legjendare që ju futen në hapësinat e tyne të sigurta “mashkullore”, siç është për shembull: sporti. Po legjendë kjo zoja. Hallall! P.S. Pa kalu na krejt si shoqni në shekullin 21 shumë vshtirë kena me pasë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat