Ky është dënimi i rëndë për gjyqtarin që ia mohoi golin e rregullt në Beograd

Futboll

Ky është dënimi i rëndë për gjyqtarin që ia mohoi golin e rregullt në Beograd

Më: 13 prill 2021 Në ora: 16:46
Ky është dënimi i rëndë për gjyqtarin që ia mohoi golin e rregullt në Beograd

Ky është dënimi i rëndë për gjyqtarin që ia mohoi golin e rregullt Ronaldos ndaj Serbisë!

Portugalia luajti baraz 2-2 ndaj Serbisë në ndeshjen kualifikuese për Kampionat Botëror.

Në minutat shtesë, Cristiano Ronaldos iu mohua një gol i rregullt nga referi anësor.

Edhe pse topi e kishte kaluar dukshëm vijën e portës gjyqtarët heshtën dhe nga kjo ka pësuar më së keqi anësori, Mario Diks që është dënuar nga Federata e Futbollit të Holandës.

Ekipi i gjyqtareve në Holandë e kanë larguar nga lista arbitrin. Ai nuk do të jetë në gjendje të udhëtoj për ndeshjet e Kampionatit Europian ‘Euro 2021’, që është një denim shumë i rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat