Ja orari i ndeshjeve gjysmëfinale në Champions League

Futboll

Ja orari i ndeshjeve gjysmëfinale në Champions League

Më: 15 prill 2021 Në ora: 17:32
Ja orari i ndeshjeve gjysmëfinale në Champions League

Real Madridi dhe Manchester City janë kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Zinedine Zidane vuajti për 90 minuta në “Anfield”, por sfida u mbyll 0-0 dhe falë fitores 3-1 në takimin e parë, siguroi biletën për në fazën tjetër.

Në anën tjetër, City i Pep Guardiolës e fitoi edhe takimin e dytë në Gjermani, me rezultatin 2-1, ashtu si në Angli, duke u kualifikuar pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Image

Në gjysmëfinale, Reali do të ketë punë me Chelsean, kurse City me Paris Saint Germainin.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 27 dhe 28 prill, kurse ato të kthimit me 4 dhe 5 maj.

Reali do të zhvillojë sfidën e parë ne Di Stefano me Chelsean të martën me 27 prill, derisa sfidën e kthimit në Angli, në Stamford Bridge të mërkurën me 5 maj.

Image

Derisa City do të zhvillojë ndeshjen e parë në Francë, në Parc des Princes të mërkurën me 28 prill, kurse të kthimit në shtëpi me katër maj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat