​Reali luan vetëm për fitore ndaj Osasunas, formacionet zyrtare

Futboll

​Reali luan vetëm për fitore ndaj Osasunas, formacionet zyrtare

Më: 1 maj 2021 Në ora: 20:10
Foto

Në luftën për titullin e La Ligas bashke me Atletico Madridin dhe Barcelonën, Real Madridi është i obliguar që të dal skuadër triumfuese ndaj Osasunas sonte me fillim nga ora 21;00.

Osasuna historikisht është treguar një skuadër e papërshtatshme për skuadra e mëdha të La Ligas dhe Zinedine Zidane e di shumë mirë se skuadra e tij e ka një mision të vështirë sonte.

Këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Militao, Varane, Hazard, Benzema, Asensio, Marcelo, Casemiro, Odriozola, Vinicius, Blanco

Osassuna: Herrera, Vidal, Garcia, Avila, Torres, R.Garcia, Aridane, Torro, Moncayola, Martinez, Sanchez

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat