Ferguson merr dhuratën më të bukur në Skoci!

Futboll

Ferguson merr dhuratën më të bukur në Skoci!

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 21:24
Ferguson merr dhuratën më të bukur në Skoci!

Ferguson merr dhuratën më të bukur në Skoci!

Në periudhën në të cilën ai drejtoi Aberdeen, midis 1978 dhe 1986, Alex Ferguson bëri historinë e klubit, duke fituar tre kampionë, katër Kupa Skocezë dhe një Kupë të Ligës Skoceze në shtëpi dhe madje dy tituj ndërkombëtarë: Kupën e Kupave të 1983 dhe Superkupën e UEFA -s.

Me pak fjalë, menaxheri më i mirë ndonjëherë!

Kështu që klubi skocez porositi një statujë në nder të Sir Alex nga skulptori Andy Edëards. “Jam i nderuar,” komentoi ish -menaxheri i Manchester United.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat